Wielka moda na koncerty

woman-190897_1280W nowoczesnych technologicznych warunkach zrealizować można każdy wielki koncert w zachwycający sposób, a człowiek oglądający taki zapis na płycie blue-ray może zobaczyć z perspektywy samej sceny dużo więcej, niż gdyby był na tym koncercie pod samą scenę. Wielka sprzedaż płyt koncertowych uświadamia jednak tylko, jak bardzo ludzie kochają słuchać znane sobie już utwory i ulubionych wykonawców, w wersji na żywo, zdając sobie sprawę z tego, że dobry zespół nigdy dwa razy nie zagra tak samo tego utworu. Przekłada się to w równym stopniu na zainteresowanie biletami koncertowymi – najbardziej popularne zespoły świata nie mają najmniejszego problemu ze sprzedażą nawet kilkudziesięciu tysięcy biletów na jeden swój koncert w ciągu kilku krótkich minut. Zainteresowanie fanów muzyki popularnej wielkimi gwiazdami jest tak duże, że zapełniają oni z powodzeniem największe obiekty w ich kraju, a więc stadiony.

Koncerty największych celebrytów przyciągają także uwagę mediów i sprawiają, że gwiazda ta zarabia jeszcze więcej – chociażby na transmitowanych wciąż w radio i telewizji teledyskach i piosenkach z jej repertuaru. Tego typu imprezy praktycznie skazują każdego zainteresowanego na konieczność nabycia biletu online – chętnych jest tak wielu, że uruchamianie jakiejkolwiek sprzedaży tradycyjnej nie miałoby najmniejszego sensu. Oczywiście poza obiegiem komercyjnym rezerwuje się niekiedy ogromne pule biletów tylko i wyłącznie do rozdysponowania pomiędzy sponsorów, partnerów biznesowych czy specjalnie zapraszanych gości o statusie VIP. Reszta trafia do otwartego obiegu, gdzie niekiedy za jedną noc ze swoją ulubioną międzynarodową gwiazdą muzyki zapłacić trzeba kilkaset złotych, nie otrzymując za to wcale najlepszego miejsca.

Zainteresowanie jest jednak na tyle duże, że portale internetowe i strony oferujące możliwość kupienia takich biletów przeważnie po kilku minutach muszą blokować możliwość nabywania wejściówek, ponieważ więcej ich nie ma. W tej formie kupujący płaci za bilet niemal natychmiast, za pomocą płatności kartą lub elektronicznym przelewem, co gwarantuje dla organizatorów przedsięwzięcia należyte dużo szybsze zabezpieczenie środków. Wszystko to sprawia, że portale specjalizujące się w oferowaniu swoim klientom biletów, bardzo aktywnej skanują rynek koncertów i innych kulturalnych czy sportowych imprez, także plenerowych, na których można zarobić.

Największe firmy pośredniczące w obrocie biletami na imprezy masowe mogą ze względu na swoje rozmiary i możliwości marketingowe negocjować zupełnie inne warunki cenowe, przez co korzystający z nich użytkownicy także liczyć mogą na promocyjne ceny biletów. To, co ma wpływ na wysokość danej wejściówki na koncert muzyczny, imprezę sportową, a tym bardziej kilkudniowy festiwal, to także czas, jaki jeszcze musi upłynąć do wydarzenia. Im wcześniej klient zdecyduje się na zakup takiego biletu lub karnetu i im więcej miesięcy jest do imprezy głównej, tym niższe są obowiązujące ceny. W dniu imprezy nabycie wejściówki już przy samej bramie lub w kasie, wiązać musi się ze zdecydowanie wyższymi kosztami.

Dodaj komentarz