Bilety na największe światowe koncerty

smartphone-407108_1280Miłośnicy danego zespołu lub wykonawcy przeważnie wydają bardzo duże pieniądze na wszystko, co jest związane z ich kochaną muzyką. Przeważnie pasja do danej muzyki wytworzona w młodym wieku pozostaje przy człowieku na zawsze, a przez wszystkie lata dorosłego życia potrzeba nabywania płyt czy pamiątek związanych z danym muzykiem jest bardzo silna. Dlatego najwięksi wykonawcy nigdy nie mają problemu ze sprzedażą wielu milionów swoich krążków, nawet jeśli znajdują się na nim wyłącznie stare i dobrze znane utwory zagrane tylko w nieco nowszej aranżacji. Podobnie jest z teledyskami, które po umieszczeniu w różnych serwisach internetowych natychmiast oglądane są przez wielomilionową widownię, zmuszając radia na całym świecie do puszczania tego utworu swoim słuchaczom.

Każda taka emisja utworu na antenie rozgłośni radiowej, podobnie jak odtworzenie teledysku w sieci, gwarantuje wykonawcy nie tyko bardzo konkretny zysk na jego konto, ale również rozpoznawalność. Szczególnie w świecie nowoczesnych mediów i muzyki popularnej medialność, czasami zdobywana chwytami typowo marketingowymi nie mającymi wiele wspólnego z muzyką, jak celowe kreowanie skandali lub ekscentryczne ubieranie i malowanie muzyka – pozwala sprzedawać więcej milionów płyt, niż inni. Nie brakuje jednak takich wykonawców, którzy nie muszą absolutnie zmieniać tego, jak grają i co prezentują, ani nagrywać co chwila nowych utworów, ponieważ przez dziesiątki lat obecności na scenie stworzyli sobie taką renomę i bazę wiernych fanów, że absolutnie nie muszą martwić się o ich zaangażowanie czy zainteresowanie nowymi wydawnictwami.

Koncertowanie jest dla praktycznie każdego artysty muzyka ostatecznym dowodem swojego sukcesu, gdyż można dzisiaj sprzedawać wiele milionów albumów, a nie przyciągnąć wielu chętnych na swój koncert. Można też na koncercie kompletnie zrujnować swoją całą renomę, zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiednich walorów wokalnych – a to jest coraz częściej spotykaną sytuacją wśród młodych gwiazd muzyki pop. Odpowiednie realizowanie dźwięku i jego reżyserowanie na komputerze w sterylnych warunkach studia pozwala na wypieszczenie głosu nawet przeciętnego śpiewaka. Na koncertach granych na żywo absolutnie nie ma gdzie ukryć swoich niedoskonałości a im większa jest przepaść między brzmieniem studyjnym a koncertowym, tym szybciej nawet kompletni amatorzy poczują się oszukani.

Zespoły i wokaliści uwielbiani i znani ze swoich niesamowitych koncertów są natomiast w stanie bez problemu zapełnić cały stadion wytrawnymi melomanami, sprzedając wszystkie bilety w ciągu jednej minuty. Zaangażowanie słuchaczy i ich wielka satysfakcja w trakcie słuchania koncertu, jest dla takiego artysty największym dowodem na to, że osiągnął w kulturze masowej praktycznie wszystko, co jest do osiągnięcia. Nie dziwi więc, że wielcy pasjonaci i fani konkretnego zespołu gotowi są za bilet w pierwszym rzędzie na pierwszy jego koncert w swoim państwie zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. Organizatorzy takich wielkich wydarzeń chętnie płacą więc takim gwiazdom milionowe gaże, oferując im największe luksusowe standardy, ponieważ każda taka impreza musi się zwrócić z nawiązką.

Dodaj komentarz