Najlepsze piosenki weselne

Odpowiedni dobór muzyki na przyjęcie weselne to podstawa. Dzięki temu unikamy sytuacji, że część gości źle się bawi itd. Trzeba więc zadbać o to, by taka muzyka była uniwersalna, idealna zarówno dla młodszych i dla starszych. Muszą więc występować piosenki weselne w różnych gatunkach muzycznych.

Oczywiście, powinna to być muzyka taneczna, lekka, przyjemna, rytmiczna. Niekoniecznie musi dominować disco polo, choć niektórzy nie wyobrażają sobie wesela bez przynajmniej kilku kultowych piosenek tego typu. Obecnie nie jest to jednak konieczny wymóg ponieważ zespoły muzyczne i didżeje dysponują też przeróbkami znanych utworów różnych gatunków, więc jak najbardziej można przy takich piosenek pop, dance itd. tańczyć. Trzeba tak dobierać piosenki weselne, by mogła się przy nich bawić młodzież, ludzie w średnim wieku oraz starsi. Wesela to imprezy wielopokoleniowe, tak więc dobranie odpowiedniej muzyki nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak postarać się tak wszystko sobie rozplanować, by w repertuarze znalazły się piosenki weselne z różnych epok. Młodzież też będzie się chętnie bawiła przy klasycznych utworach tanecznych, dlatego nie ma obawy, że impreza się nie uda. Jest oczywiście kanon najlepszych piosenek weselnych i przeważnie pojawią się one na większości przyjęć tego typu. Nie ma co eksperymentować za bardzo i wybierać piosenek, które są niezbyt skoczne i z pewnością nie będą budzić aplauzu na sali. Nawet, jeśli ktoś nie przepada za lekkimi utworami, muzyką disco itd. , to jednak na weselu powinna ona dominować, by goście mogli się dobrze bawić. Muzyka taneczna w końcu jest przeznaczona do tego, by przy niej tańczyć, nie muszą być to nad wyraz ambitne utwory. Warto też jednak tak ułożyć repertuar, by piosenki weselne, które się tam znajdą jednak nie raziły zbyt niskim poziomem i wulgarnymi tekstami. Takie sytuacje nie są zbyt komfortowe dla części biesiadników, lepiej więc postawić na klasykę gatunku. Do takich skocznych, lekkich piosenek można przecież podejść z dystansem.

Piosenki weselne są przez didżejów wybierane pod tym właśnie kątem, by wszyscy mogli się przy nich dobrze bawić. Oczywiście, zawsze jest tak, ze ktoś będzie niezadowolony, lecz grunt, by wiesz osób bawiła się świetnie. Na pewno na weselu nie powinno być nieśmiertelnych hitów, towarzyszy tego typu imprezom od lat, znanych wszystkim pokoleniom. Takie piosenki tworzą pewien klimat i nastrój, który jest charakterystyczny dla tego wyjątkowego spotkania. Piosenki weselne to już nawet osobny dział, muzycy, grający na weselach specjalizują się w tego typu utworach, ich przerabianiu, miksowaniu itd. Mają oni do wyboru mnóstwo kompozycji tego typu. Krótko mówiąc, piosenki weselne są bardzo różnorodne. Trzeba tak dobrać repertuar, by każdy był zadowolony. Wielu muzyków narzeka, że jest to trudne, gdyż inne oczekiwania mają młodzi luzie, którzy przyszli na taka imprezę, a inne starsi. Jednak da się to pogodzić, wystarczy wpleść do repertuaru na dany wieczór zarówno starsze, nieśmiertelne utwory – a takich jest mnóstwo, jak i nowe przeboje. Ważne jest, by dominowały polskie piosenki, gdyż one są z reguły na takich imprezach milej widziane – można w czasie tańca podśpiewywać.